Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
Як ми створюємо бренд-гайдлайн
Стаття
Ця стаття - гайд для тих, хто хоче створювати новий, розвивати наявний бренд. Не можу сказати, що наш підхід в створенні брендів єдино-правильний. Але досвід в маркетингу привів до того, як працюємо сьогодні.
За простою формулою - спочатку стратегія, далі - реалізація.
Пройшов період, коли бізнес розвивався просто і за зрозумілими правилами - купив дешевше, продав дорожче. Сьогодні живемо в динамічному і конкурентному середовищі, де перемагають бренди, які завоювали серця своєї аудиторії.
До нас часто звертаються компанії, які роками працюють без реклами і маркетингу. В них добрий продукт, працює сарафанне радіо, але продажі падають, Розвиток бренду, створення цінності для клієнтів стає необхідністю. Маркетинг треба будувати тоді, коли в компанії все добре, а не навпаки.
Задача підприємця, президента компанії, чи як би не називалася ця роль, розрахувати найкращу стратегію маркетингу, реклами і продаж, а потім вимагати їхню реалізацію. І навіть якщо нова стратегія вставляє палки в колеса робочому процесу компанії, створює перешкоди чи хаос, значить так треба.

Задача всіх працівників в компанії, знаходити рішення, сприяти розвитку маркетингу, а не тормозити його, щоб допомогти моживостям піднятися на ноги і крокувати впевнено, а не боротися з ними чи давити їх.

Ден Кеннеді. Жорсткий менеджмент
Найперше, з чого треба почати - визначити основну аудиторію бренду. Запитайте себе: "Хто кінцевий користувач цієї краси?". Можна все, що завгодно придумувати в наших з вами офісах, але думка клієнтів, які купують, єдине, що має нас цікавити.
Крок 1.
Бренд - стратегія
Раніше я працювала в соціологічних компаніях.
Ми проводили фокус групи, кількісні і якісні дослідження, опитували людей, на скільки їм подобається та чи інша реклама, навіть тестували колір упаковки бренду пива.
Якби Стів Джобс запитував людей, чого вони хочуть, він ніколи б не винайшов айфон. І правда, успішні бренди створюють унікальні продукти без всієї цієї соціології. Тоді ця фраза здавалася просто геніальною. Мабуть через те, що моя творча душа геть не лежала до соц досліджень, де не можна ні на що вплинути, лише опиратися на сухі статистичні дані. В той час, як в маркетингу, бачиш результат власних гіпотез.
Допомагає cформувати загальне бачення бренду, цільової аудиторії та позиціонування.
Як дослідити аудиторію?
Спойлер: зараз я так не думаю і вважаю, що соціологічні дослідження потрібні не всім, але дуже корисні в окремих випадках для конкретних компаній.
Більшість великих агентств працюють з соціологічними компаніями перед тим, як створювати рекламу, провести ребрендинг чи запускати новий продукт. Є два варіанти - замовляти соціологічне дослідження або ж провести його самостійно.
Соціологічне дослідження не є гарантією успішного запуску, але дає багато інформації для маркетологів, щоб отримати цінні інсайти.

Саме інсайти стануть основою комунікацій бренду, які впливають на продажі. Тому якщо є бюджет, ми рекомендуємо проводити дослідження.
Ціль
Made on
Tilda